top of page
Rekonstrukce panelového bytu

REKONSTRUKCE PANELOVÉHO BYTU

... Moderní bydlení v paneláku.

Výměra: 70 m2
Rozsah: architektonická studie
Lokalita: Praha
rok realizace: 2016

Rekonstrukce panelového bytu zahrnuje:

  • stavební úpravy dispozice

  • nové členění a zónování prostoru

  • nové pozice spotřebičů a sanity, osvětlení

  • výběr nové podlahy, obkladů a dlažby

  • návrh kuchyně a koupelny

  • návrh vestavného a výběr kusového nábytku

  • výběr spotřebičů a sanity, osvětlení

Důvody pro rekonstrukci panelového bytu

Důvody pro rekonstrukci panelového bytu

Byt ve velmi starém panelovém domě již nebyl vyhovující. Během desítek let neprošel žádnou úpravou. Původní rozvody elektřiny, vody a odpadu neodpovídaly technickým požadavkům. Novou dispozicí bylo třeba skloubit se zvýšenými nároky na chytrou domácnost. Problematickou byla též průchozí koupelna. Jinak byl byt přes své stáří slušně rozvržen.

Nový půdorys panelového bytu

Základní rozvržení panelového bytu zůstalo v podstatě nezměněno. Nebylo třeba přidávat předsíň, neuralgický bod obvyklý pro panelové domy. Nešvarem byla pouze průchozí koupelna, která měla být z jedné strany zaslepena. Obývací pokoj je moderně řešen ve spojení s kuchyňským a jídelním koutem. Předností bytu je prostorný balkon, který je s obývacím pokojem propojen francouzským oknem.

Nový půdorys panelového bytu
Interiérový design panelového bytu
Interiérový design panelového bytu

Návrhy interiérů panelových domů patří mezi nejčastější zadání. Jako inspirace rekonstrukce panelového bytu posloužilo dřevo a beton. Základním východiskem byla na přání klienta žlutá barva. Prostupuje celý interiér a doplňuje moderní minimalistický design. Výrazným prvkem je dřevo, které se mimo doplňků objevuje zejména ve velkoryse pojaté vestavné skříni. Ta tvoří největší hmotu obývacího pokoje. Design byl podřízen požadavkům chytré domácnosti podle přání klienta.

bottom of page