top of page

REKONSTRUKCE ŘADOVÉHO DOMU

... Moderní bydlení v menší řadovce.

Výměra: 70 m2
Rozsah: projekt od A do Z
Lokalita: Karlovy Vary
rok realizace: 2021

Rekonstrukce řadového domu zahrnuje:

  • stavební úpravy dispozice

  • nové členění a zónování prostoru

  • nové pozice spotřebičů a sanity, osvětlení

  • výběr nové podlahy, obkladů a dlažby

  • návrh kuchyně a koupelny

  •  návrh vestavného a výběr kusového nábytku

  • výběr spotřebičů a sanity, osvětlení

Důvody pro rekonstrukci řadového domu

Pro úpravy bydlení se majitelé rozhodli nejen z estetického důvodu, ale hlavně kvůli tomu, že jim nevyhovovala dispozice. Největší diskomfort vytvářela toaleta zcela nevhodně situovaná uprostřed obývacího pokoje s dveřmi otevírajícími se do kuchyňskému koutu, dále výrazný nedostatek úložného místa jak ve stísněném zádveří, tak ve zbytku dispozice. V domě se zahradou mladé aktivní rodině chyběl prostor pro uložení sportovních potřeb či zahradního náčiní. Celková rekonstrukce domu tedy zahrnovala řešení těchto problémů.

Důvody pro rekonstrukci řadového domu
Nový půdorys řadového domu

Nový půdorys řadového domu

Dům jsem rozdělila na jednotlivé zóny tak, aby se bez zásahů do nosných konstrukcí vyřešily všechny tyto problémy. Návrh člení dům na velkorysou vstupní halu, sociální zázemí a hlavní obytný prostor. Namísto toalety v obýváku vznikla nová koupelna poblíž vstupu do domu a sportovní potřeby jsou přístupné z předzahrady. Dům je nyní logicky uspořádaný, světlý. Žádná místnost není stísněná, do každé proudí denní světlo. Návrhy rekonstrukce domu zahrnovaly možnosti přesunutí toalety a technické místnosti.

Interiérový design řadového domu

Po vybourání nadbytečných příček se schodiště stává součástí obytného prostoru, který je od zbytku domu oddělen pouze skleněnou stěnou. Průhled domem od vstupu až do zahrady umocňuje vzdušnost interiéru, zahrada jej opticky ještě zvětšuje. Vznikl dostatek úložného prostoru pro potřeby domácnosti s malým dítětem. Materiály, barevnost a vybavení jsou kombinovány tak, aby se ani po letech užívání neokoukaly a byly maximálně funkční. Minimalisticky strohý interiér ve finále oživí rodinné fotografie, květiny nebo dětské kresby. Interiér je do posledního detailu šitý na míru vkusu a potřebám majitelů domu. Výsledkem měla být moderní rekonstrukce domu.

Interiérový design řadového domu
Rekonstrukce domu před a po:
bottom of page