top of page
Kompletní rekonstrukce bytu

KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE BYTU

... Jak se vypořádat s chybějící ložnicí?

Výměra: 50 m2
Rozsah: projekt od A do Z
Lokalita: Vršovice
rok realizace: 2022

  • stavební úpravy dispozice

  • nové členění a zónování prostoru

  • nové pozice spotřebičů a sanity, osvětlení

  • výběr nové dlažby a obkladů

  • návrh kuchyně a koupelny

  •  návrh vestavného a výběr kusového nábytku

  • výběr spotřebičů a sanity, osvětlení

Kompletní rekonstrukce bytu zahrnuje:

Že je nezbytné byt zrekonstruovat, majitelé věděli delší dobu. Elektřina vedená v hliníku v činžáku z 60. let ale nebyla dostatečným impulsem. Majitelé se do proměny bydlení rozhoupali díky dětem. Nechtěli bydlet na rozkládačce v obýváku, přes který děti budou chodit do pokojíku.

Dala jsem si za cíl vytvořit vzdušné, světlé řešení, které umožní vznik další ložnice. A to takové, které opticky nezmenší denní zónu bytu a které zefektivní nevyužitelné m2 kuchyně.

Důvody pro kompletní rekonstrukci bytu

Důvody pro kompletní rekonstrukci bytu

Nové členění bytu
Nové členění bytu

Díky vybourání příčky oddělující předsíň od obytných místností a části příčky mezi kuchyní a obývákem je byt opticky mnohem více propojen.

Z předsíně prosklením vznikla velkorysá prosluněná vstupní hala, příčku jsme nahradili skleněnými posuvnými dveřmi.

Obývací pokoj je lépe zónovaný. V části původní kuchyně vznikla minimální ložnice rodičů, její rozměr je jediná daň za soukromí. Nová ložnice je v prostoru ukryta v dřevěné kostce. Tu tvoří knihovna a vysoká část kuchyně. Dveře jsou prosklené a mají nadsvětlík ke kuchyňskému koutu, aby měla pracovní linka denní světlo.

Interiérový design povrchů

Při výběru materiálů jsem konzervativně laděný retro byt chtěla nenásilnou formou odlehčit. Původní bukové parkety nakonec v bytě zůstaly. Vytrhat je z asfaltu, vyrovnat povrch a položit novou podlahu bylo mimo možnosti rozpočtu. Tak se z nechtěného utvořila přednost. Celý byt kombinuje tradiční retro materiály a vybavení (pouze zrenovovné či jako v případě parket ponechané) s low cost a minimalistickými současnými povrchy. Přechody podlah jsou v místě původních příček. Jsou naschvál široké a kontrastní, barevnost dřevěného prahu ladí s nábytkem. Knihovna v sobě ukrývá i část kuchyně. Blok nábytku je nakonec proveden v březové překližce, která odlehčuje prostor a oddává mu mladistvý ráz. Parketám sekunduje velkoformátová dlažba v hale, kuchyni, koupelně a wc. Dlažbu jsme zvedli i na bok kuchyňské linky, která je celá bílá a splývá s prostorem. Nosný průvlak a zeď mezi kuchyňským koutem a halou je provedena ve stěrce. Když zasvítí slunce, stěrka se rozzáří díky slídě, která je její součástí.

Interiérový design povrchů
Interiérový design vybavení

Interiérový design vybavení

Chromový trubkový gauč po dědečkovi jsme zrenovovali, získal nadčasový béžový potah, který mu velice sluší. Područky jsme navrhli v tvaru, který je neotřelý. Vytvořili jsme tak originální  designovku, která je ozdobou celého interiéru. Renovace byla za cenu nového gauče z IKEA. Světlou neutrální barevnost rozbíjí svěží tyrkysový koberec a ponechané kanape, které z původní kanárkově žluté získalo nové trlumenější čalounění, lépe ladící s celkovým prostorem. Že je byt domovem rodiny s malými dětmi, to dokazují barevné obrazy a obrázky, které prostoru dodávají hravost.

bottom of page