top of page
Image by Liana Mikah

INTERIÉROVÝ DESIGN
...Co to je?

Nemáte jasnou představu či nenacházíte produkty, splňující Vaše požadavky? Navrhnu vestavný nábytek, osvětlení či originální kusovku do Vašeho interiéru. Vím, kde hledat kvalitní a krásné produkty a jakým se vyhnout z hlediska trvanlivosti.

Základní charakteristika

KONZULTACE

Konzultace je základním předpokladem úspěšného řešení.

PALETA

Základní barevná paleta, která dá představu o vhodných kombinacích

PŘEDMĚTY

Výstupem je soupis konkrétních zařizovacích předmětů.

POVRCHY

Součástí je výběr podlah, obkladů a nátěrů.

CENA

Od 250,-/m2

Jak to funguje

01

Vyplníte krátký dotazník o prostoru a Vašem vkusu.

02

Sejdeme se, klidně online, abychom vše probrali.

03

Nemovitost zaměřím a zjistím základní informace.

04

Vytvořím základní barevnou paletu podle Vašeho vkusu.

05

Obejdu s Vámi několik vzorkoven povrchových materiálů.

06

Vytvořím soupis konkrétních zařizovacích předmětů.

Co je výstupem

1111vrfjksjfh.PNG
1111vrfjksjfh.PNG
B.jpg

PALETA

Detailní barevná škála spolu s několika konkrétními předměty.

POVRCHY

Přehled použitých povrchových materiálů.

PŘEDMĚTY

Konkrétní zařizovací předměty spolu s jejich cenou a možností nákupu.

Interiérový design -
co to je?

Design, z francouzského dessin, znamená v prostředí architektury povrchovou úpravu výrobku, která sjednocuje funkčnost a estetiku. Jedná se tak o klíčovou součást každého návrhu. Jelikož je architektura těsně spjatá s užitým uměním, vytvářel jednotlivé prvky v interiéru dříve sám architekt. Dnes, kdy je dostupný sortiment obrovský, již toho není zapotřebí.

Rolí architekta je dnes naopak z nepřeberného množství vybrat jednu konkrétní a dokonalou věc. Nejde pouze o výběr barev, architekt musí mít na zřeteli kromě estetiky také funkčnost, dostupnost a finance. Výhodou je, že může výrobky zakomponovávat do jím vytvořeného návrhu. Je ovšem samozřejmě možné nechat některý předmět vyrobit na zakázku. Interiér by neměl být přehlcen designovými kusy nábytku ani křiklavými barvami. Je třeba vše volit tak, aby vynikla jedna klíčová součást.

Interiérový design však nezahrnuje pouze výběr produktů z katalogu. Jeho součástí je i návrh vestavného nábytku, spárořezy dlažby, výběr podlah a další. Architekt Vám tak nezajistí pouze základní věci. Opět se postará o to, aby byl návrh kompletní a skloubil v sobě funkčnost s estetikou.

Bytový design

Jako samostatná kategorie se často uvádí bytový design. Je to logické, neboť bytů je více než domů. Byty jsou zároveň menší, tudíž je jejich rekonstrukce dostupnější. Jedná se ovšem o uměle vytvořenou kategorii, neboť design bytu nebo rodinného domu musí respektovat stejná kritéria. Je pouze jednoduší variantou. 

Bytový design v sobě zahrnuje kromě výběru materiálů i specializované činnosti. Zejména návrh kuchyně a koupelny. Ty jsou poměrně technicky náročné. Musí respektovat komfort a funkčnost. Například kuchyňský ostrůvek nesmí být ani blízko, ani daleko od zbytku kuchyňské linky. Všude musí být zachována průchozí šířka. Koupelna je náročná zejména technicky, ale nesmí být hezká pouze na pohled. Trendové věci často nejsou praktické. Proto je dobré, když do výběru vstupuje člověk se zkušenostmi, který se nezajímá pouze o pěknou fotografii realizace.

Důležité není pouze estetické cítění. Je o zkušenostech, co bude fungovat. Složité potom je toto zkombinovat s vizuálně přívětivým obalem. Nejvíce se tento problém objevuje v koupelně. Většinou se jedná o menší prostor, na kterém musí být mnoho věcí. Zároveň se z ní nesmí stát skladiště. Právě v bytech si lidé často pořizují k pračce i sušičku, takže se zvyšují nároky na prostor.

Na rozdíl od rodinného domu se design bytu musí podřídit nedostatečnému prostoru. Ve městech se poslední dobou rozvíjí cyklistika. Kolo se může stát zajímavým designovým doplňkem v bytě. Ne každý byt totiž umožňuje jeho umístění ve společných prostorách. Dnes existuje nepřeberné množství úložných systémů. Ty využijí každý prostor. Opět je ale potřeba, aby se plánování chopil člověk se zkušeností. Velmi jednoduše se totiž může stát, že tato řešení nebudou prakticky využitelná.

Proč si nechat poradit s interiérovým designem ode mne?

Na rozdíl od designérů jsem trénovaná myslet na funkčnost. Nedostanete tedy pouze výběr barev a předmětů, ale efektivní rozvržení prostoru. Pokud si u mne necháte zpracovat architektonickou studii, výběr interiéru se tím zjednoduší. Není to ovšem podmínkou, interiérový design lze řešit zcela samostatně.

Design není pouze o výběru barev. Jedná se o promyšlené vyvážení mnoha faktorů. Výběr materiálů, jejich povrchová úprava, masivnost, tvary, to vše vstupuje do rovnice. Když někde uberete, musíte jinde přidat. 

Kuchyňská nebo koupelnová studia musí vycházet pouze ze svého sortimentu. Navíc pro ně není nejdůležitější návrh, ale marže z prodaných výrobků. Pokud mají návrh zdarma, jeho cena se pouze promítne jinde. Pokud hledáte někoho na interiérový design v Praze, neváhejte.

Od čeho se odvíjí cena interiérového designu:

  • Rozloha

  • Členitost

  • Rozsah

  • Vzdálenost

Přínosy interiérového designu:

  • Estetické řešení

  • Zónování prostoru

  • Členění funkcí

  • Skici

  • Vizualizace

  • Tabulka použitých prvků

bottom of page