top of page
STŮL 6.png

PORADÍM | NAVRHNU | VYBĚHÁM | USKUTEČNÍM

... Zajistím architektonické služby od A do Z v Praze a okolí.

piktogram_půdorys černá_edited_edited_edited.png
pngegg_edited_edited.png
bricks_edited.png
26690563_edited.png
Snímek obrazovky 2023-06-17 105022.jpg
square-footage-1024x683_edited.jpg

3| Prohlídka a zaměření prostoru

Sejdeme se ideálně přímo na místě a spolu si ho projdeme. Lépe tak poznám zadání, Vaši představu a reálné limity prostoru. Prostor si nafotím. Často rovnou na místě skicuji do fotek a píšu si k nim poznámky.

Při té příležitosti většinou beru laser, abych si mohla prostor rovnou zaměřit. Cena měření se odvíjí od velikosti prostoru či náročnosti konstrukcí.

2| Technické podklady 

Ne vždy je mají majitelé projektovou dokumentaci stávajícího domu, často je potřeba zapátrat na úřadech, někdy není ani tam a dostupné jsou jen staré kresby či fotky. Každopádně máte-li cokoli k ruce, urychlí to předprojektovou přípravu. 

Výstřižek_edited.jpg

1Na začátku si zformulujeme zadání.

Odborným uchem architekta si Vás vyslechnu. Výsledkem má být projekt, který vystihne Vaši osobnost, vkus a představy. Nebojte se ptát i na zdánlivě nepodstatné věci, ráda Vám odpovím.

 

U návrhu bydlení je třeba vědět počet členů domácnosti, mají-li specifické požadavky na užívání nebo k čemu mají silnou vazbu ve stávajícím prostoru. U kavárny či restaurace znát kapacitu míst k sezení, koncept nabízených služeb. U administrativních budov potom strukturu firmy, počet zaměstnanců či představu o reprezentativních prostorách. 

4| A teď už začínáme s projektem!

 

jPrvní skica je polopatická, maximálně srozumitelná. Na ní vysvětlím, co a proč a jak v prostoru (ne)funguje a nastíním řešení.

 

Obecně je cílem navrhnout srozumitelné, chytře uspořádané řešení, které splní estetické nároky zadavatele a pozdějších uživatelů. Už od počátku je velmi důležité počítat s rozmístěním nábytku a vybavením obecně a pamatovat také na potřebné množství úložného místa a světové strany. Minimalizovat chodby, stinná zákoutí, zefektivnit prostor. Vytvořit místo, ve kterém se bude příjemně fungovat. 

864aa7ae-73a4-4564-b109-e7e2b8ac68d9 skica před po.png
po_edited.jpg
Architektonická studie

5| První představení prostoru ve 3d

Před výběrem materiálů a barevnosti si ujasníme pozice vestavného nábytku a zónování prostoru. Oku laika mnohdy přijdou technické výkresy zmatené, neosobní. Proto půdorysy vždy doplňuji o vizualizace a často při setkáních ručně skicuji, abyste si dokázali projekt co nejvěrněji představit do posledního detailu.

6| Výběr materiálů je s architektem hračka! 

Obcházení vzorkoven je časově velice náročné. Obzvlášť, pokud nevíte, kde hledat. Nevíte si rady s výběrem podlahy, kachliček, sedacího nábytku či světel? Jaký materiál zvolit na kuchyňskou linku? Společně obejdeme vzorkovny a vybereme kombinace materiálů a předmětů, které k Vašemu prostoru nejlépe padnou.

koláž_edited.png
Návrh interiéru
razitko-depositphotos-33102093-s-2019-76

7| Vizualizace 

S vybranými materiály Vám představím celek i jednotlivé detaily návrhu, abyste se v prostoru co možná nejlépe zorientovali a dovedli si ho představit. Návrh spolu konzultujeme během schůzek. Výsledkem je hotová kompletní a detailně zpracovaná architektonická studie či interiérový návrh.

8| Vykomunikování projektu přes úřady

Vyšší stupeň projektové dokumentace můžeme na základě návrhu s projektanty zpracovat, zajistím i specializované výkresy pro statiku či instalace. A pokud budete chtít, vyběhám na úřadech potřebná povolení.

shutterstock_462881611-e1592477595945_ed

9| Ohlídání realizace

Pokud nemáte zamluvenou prováděcí firmu, pomohu Vám s výběrem dodavatelů. Během realizace ohlídám kvalitu provedení při autorském dozoru, aby výsledek splnil Vaše očekávání a Vy jste v tomto ohledu měli co nejméně starostí.

10| Předání realiace majitelům

A teď už se můžete radovat z hotového!

DSC00088.png
bottom of page